مشاغل سخت و زیان آور شامل خبرنگاران ایرنا هم می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آیین اجرایی قانون تامین اجتماعی برای تعیین مشاغل و سخت و زیان آور را نیازمند بازنگری و اصلاح دانست و گفت: اعتقاد دارم این قانون شامل خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) هم می شود.
مشاغل سخت و زیان آور شامل خبرنگاران ایرنا هم می شود


«محمد شریعتمداری» در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره شمول مشاغل سخت و زیان آور در قانون تامین‌اجتماعی برای همه خبرنگاران خبرگزاری ها اظهارداشت: در قانون فعلی عدم شمولیت وجود دارد که باید در آیین نامه اجرایی، اصلاحات را اعمال کنیم.
وی افزود: در این قانون تنها این ایراد وجود ندارد و برخی مفاد آن نیز برای این که شمول آن همه خبرنگاران را در بر بگیرد دچار اشکلاتی است که در حال احصا آنها هستیم.
وی خاطرنشان کرد: برخی مفاد این قانون به مصوبه هیات وزیران نیاز دارد و بخشی هم که اصلاح قانون نیازمند است باید به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: اعتقاد دارم که مشاغل سخت و زیان آور شامل خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی هم می شود.
به گزارش ایرنا، شریعتمداری روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درمورد سخت و زیان آور بودن شغل خبرنگاری، گفت: در قانون مفهوم عام خبرنگاری را مورد تاکید قرار داده ایم، این موضوع همه خبرنگاران و حتی خبرگزاری ها را نیز شامل می شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: در مورد سخت و زیان آور بودن شغل خبرنگاری صورت جلسه ای تهیه می کنیم و اگر نیاز به مواد قانونی باشد تصویب و اصلاح لازم انجام می شود، حتی این اصلاح قانون ممکن است مصوبه شورای وزیران را بخواهد.
وی همچنین اخیرا در نامه ای به تذکر جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در خصوص این که «به چه دلیل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سختی کار خبرنگاران و اهالی رسانه را نمی پذیرد»، پاسخ داد .
وی در این نامه نوشت: مستند به ماده 11 آیین نامه اجرایی تبصره (2) الحاقی ماده 76 قانون تامین اجتماعی، موضوع تصویب نامه هیات وزیران در سال 86، شغل خبرنگاری صراحتاً به عنوان مشاغل سخت و زیان آور عنوان شده و مصادیق آن طی مصوبات هیات وزیران در سال 83 تصریح شده است.

منبع : ایرنا