رونمایی سایت بلژیکی از سناتور سابق مجلس و سرمربی جدید تیم ملی ایران

رونمایی سایت بلژیکی از  سناتور سابق مجلس و سرمربی جدید تیم ملی ایران؛ ستاره 2002 در جمع «ستارگان پارسی»

سناتور سابق مجلس بلژیک حالا نزدیک ایران است.
به گزارش سایت نود، اگر ادعای سایت voetbalnieuws درست باشد، دوران بدون مربی بودن تیم ملی کشورمان به پایان رسیده و مربی خارجی به زودی سکان هدایت ملی‌پوشان ما را به عهده می‌گیرد.

اما این مربی خارجی کیست؟ اگر جام‌جهانی 2002 را خوب تعقیب کرده باشید، حتما می‌دانید مرحله گروهی رقابت‌ها یک ستاره قدیمی اما کم‌تر مورد توجه داشت؛ مردی به نام مارک ویلموتس که در گروه هشتم جام برای بلژیک گل زد و گل کاشت.

ستاره بلژیک

ویلموتس درست در بهترین روزهای شالکه کنار بازیکنانی مانند ابه ساند تا یک قدمی قهرمانی در بوندس‌لیگا پیش رفت اما در پایان دراماتیک‌ترین هفته پایانی تاریخ بوندس‌لیگا جام فصل 2001-2000 را به بایرن داد. او در تمام بازی‌های بلژیک در مرحله گروهی جام‌جهانی 2002 گل زد و نامی ماندگار به جا گذاشت اما پس از آویختن کفش‌هایش برخلاف انتظار مربی بزرگی نشد. دوران مربیگری مرد 50 ساله چندان موفق نبود. شالکه، سن‌ترویدن و تیم ملی بلژیک تیم‌هایی بودند که او مربیگری کرده و البته چندان موفق نشان نداد.همه انتظار داشتند نسل طلایی بلژیک در یورو 2016 به مقام قهرمانی برسد اما تیم او حذف شد و خودش هم شغلش را از دست داد. حالا او در آستانه مربیگری در تیم ملی ایران قرار دارد؛ آن هم با قراردادی به مبلغ یک و نیم میلیون یورو. ویلموتس پس از جدایی از ساحل عاج آن هم پس از 6 ماه فعالیت، تیم نداشته و حالا قرار است 2 دستیار بلژیکی را همراه خودش به ایران بیاورد و شاید هم یک ایرانی به نام جواد نکونام دیگر دستیار مرد بلژیکی شود. لوپتگی، رنارد و دیک ادوکات هم دیگر گزینه‌های مدنظر تیم ملی فوتبال ایران هستند و باید ببینیم در آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. او که پس از 2 سال تنفس در هوای سیاست در قالب سناتور مجلس بلژیک، سال 2005 این وادی را ترک کرد، حالا باید با سیاست و تدبیری مناسب‌تر کارنامه مربیگری خودش را پربار کند.

منبع : نود تی وی