لغزش آزمون با پای مصدوم؛ درخشش بدون کفش طلا

لغزش آزمون با پای مصدوم؛ درخشش بدون کفش طلا

اگرچه آزمون نتوانست در نبرد با چالوف برنده باشد اما در کل این فصل را می‌توان فصلی بسیار موفق برای مهاجم زنیت دانست.
به گزارش وب‌سایت نود، پایان لیگ روسیه برای فوتبالدوستان ایرانی یک خبر خوب داشت و یک خبر بد. خبر خوب که خبر قهرمانی زنیت با بازیکن ایرانی‌اش بود و چند هفته زوتر قطعی شد. خبر بد این که او در یک قدمی آقای گلی آن را از دست داد. مصدومیت بدموقعی گریبان آزمون را گرفت و او را در آستانه رسیدن به جذابترین عنوان لیگ روسیه متوقف کرد. مهاجم ایرانی اما چرا نتوانست در نبرد با جالوف، مهاجم زسکامسکو برنده شود.

در سه هفته مانده به پایان لیگ روسیه آزمون به همراه چالوف با 12 گل زده در صدر جدول تکیه زده بودند. آنها در آن هفته مقابل هم دیگر به میدان رفتند و در دیداری که با نتیجه 3 بر یک به سود زنیت به پایان رسید هیچ‌کدام موفق به گل‌زدن نشدند. البته آزمون در همان بازی مصدوم و در دقیقه 61 از بازی خارج شد. همین مصدومیت او را از بازی هفته بعد محروم کرد و چالوف در این هفته یک گل زد و با 13 گل زده از حریف ایرانی‌اش پیشی گرفت. آخرین هفته‌ای که امروز برگزار شد تنها فرصت آزمون برای جبران عقب‌ماندگی‌اش بود و بازی مقابل تیم انتهای جدول این بازی را به یک فرصت طلایی تبدیل می‌کرد. آزمون اما برخلاف تیمش در گلزنی به تیم ینیسی کراسنویارسک خیلی موفق نبود و فقط یک گل از 4 گل تیمش را از روی نقطه پنالتی به ثمررساند. جالوف اما 2 گل از 6 گل زسکا مسکو را زد و کفش طلا را تصاحب کرد.

اگرچه آزمون نتوانست در نبرد با چالوف برنده باشد اما در کل این فصل را می‌توان فصلی بسیار موفق برای مهاجم زنیت دانست. او بعد از درخشش در روستوف مدتی دچار افت شده و روزهای خوبی را در روبین‌کازان نگذراند. زنیت اما برای او تجربه‌ای شیرین بود که او را به همان مهاجم ششدانگ همیشگی تبدیل کرد که طعم قهرمانی در لیگ روسیه را هم چشید. آزمون روز به روز در تیمش بیشتر جا افتاد و نیم‌فصل دومی رویایی را با 9 گل زده تجربه کرد. این اتفاق باعث شد تا قیمت آزمون هم به ارزشمندی سابق برگردد. آزمون در روستوف ارزشش در سایت ترانسفر مارکت به 13 میلیون یورو رسیده بود که افت او باعث سقوط این قیمت شد اما او حالا باز هم به ارزش 13 میلیون یورو بازگشته و برای فصل بعد انتظار روزهای شیرین‌تری را می‌کشد.

منبع : سایت نود