زنده از اصفهان؛ جنگ صددرصدی در نصف جهان!

دیدار تیم های پرسپولیس و سپاهان از صبح امروز و با آغاز بلیت فروشی از گیشه های نقاط مختلف شهر شروع شده است.

به گزارش “ورزش سه”، این آخرین دربی فصل 97-98 است که از ساعت 18 در ورزشگاه نقش جهان آغاز خواهد شد. دیداری که برای هواداران زرد و قرمز مثل مسابقه مرگ و زندگی خواهد بود و بی تردید برای هواداران دیگر تیم ها نیز از حساسیت بالایی برخوردار است. جنجال درصد بندی روی سکوها و دیگر اتفاقات همگی سبب شده اند تا استرس و هیجان هواداران افزایش یابد و ما اینجا تمام حواشی این مسابقه را پوشش خواهیم داد؛ از ساعت 11 ظهر تا 23 شب.

18:40 – تصاویر دوربین‌های نصب شده در ورزشگاه نقش‌جهان از اسکوربورد به نمایش گذاشته شد تا مشخص شود هواداران دو تیم به شدت تحت نظر هستند و به این ترتیب به آنها هشدار داده شد تا مراقب رفتار خود در جریان بازی باشند.

18:30 – ظرفیت پارکینگ های ورزشگاه نقش جهان نسبتا پر شده و ترافیک نیز در اطراف ورزشگاه نیمه سنگین است. این تصویر از کری خوانی هواداران سپاهان در پارکینگ نقش جهان است.

18:15 – دیدار فینال جام حذفی روز ۱۲ خرداد در اهواز برگزار می‌شود. حریف داماش در فولاد آره نا کدام یک خواهد بود؛ پرسپولیس یا سپاهان؟

17:59 – در فضای مجازی تصاویر دلخراشی از مضروب شدن یک هوادار پرسپولیس منتشرشده است. در فاصله 3 ساعت تا شروع بازی تعداد هواداران در اطراف استادیوم بیشتر شده و طبیعتا ماموران نیز با آگاهی بیشتری باید به کنترل اوضاع بپردازند.

17:30 – یکی از دوئل های حساس امروز بین دروازه بان های دو تیم خواهد بود. بیرانوند و نیازمند که درجدول کلین شیت ها به ترتیب اول و دوم بودند، حالا به خوبی می دانند مهره تعیین کننده در 90 دقیقه یا شاید 120 دقیقه و پنالتی ها خواهد بود.

17:14 – تصویری از هواداران پرسپولیس در فاصله نزدیک به یک ساعت تا شروع بازی؛ لحظه به لحظه بر عداد هواداران افزوده می شود.

17:11 – پس از ایرج عرب،علی رغبتی، مهدی محمد نبی و سید مهرداد هاشمی اعضای هیات مدیره هستند که به اردوی تیم ملحق شدند و در کنار سرخپوشان حضور پیدا کردند.

17:08 – باشگاه پرسپولیس اعتراض خود را نسبت به حمله هواداران سپاهان با اسپری فلفل به پرسپولیسی ها، ثبت نشان قدیمی باشگاه روی بلیت و قیمت بالاتر آن برای هواداران پرسپولیس ابراز کرد.

17:06 – تعداد ویدیوهای منتشر شده از ضرب و شتم پرسپولیسی ها هر دقیقه افزایش می یابد. باوجود تعدد پلیس و نیروی انتظامی، درگیری در اطراف ورزشگاه دیده می شود.

17:05 – امیر قلعه نویی در سال 89 موفق شد با سپاهان پرسپولیس را 4-1 شکست دهد. او البته سال بعد در جام حذفی به دست پرسپولیس حذف شد؛ حالا سرنوشت ژنرال سپاهانی ها چه خواهد بود؟

قلعه نوعی در سپاهان

16:55 – اولین برد سپاهان در هماوردی با پرسپولیس سال 1372 رقم خورد. یعنی 22 سال پس از اولین بازی این دو تیم.

16:45 – کاروان هر دو تیم با اتوبوس اسکورت شده توسط پلیس راهی ورزشگاه شده اند.

16:30 – جانشین فرماندهی ناجا اعلام کرد که امروز قاضی کشیک در ورزشگاه حضور خواهد داشت و پس از دستگیری خاطیان، دستور بازداشت آن را صادر خواهد کرد.

16:18 – اولین تصویر از حضور هواداران پرسپولیس روی سکوهای ورزشگاه نقش جهان؛ آن ها از همین ابتدا با شور و هیجان تیم خود را تشویق می‌کنند.

طرفداران پرسپولیس در بازی با سپاهان در جام حذفی

16:14 – ویدیوهایی در شبکه های اجتماعی وجود دارد که نشان می‌دهد هواداران سپاهان با حمله به چند هوادار پرسپولیس آن ها را به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند.

16:08 – برخلاف اعلام قبلی مسئولان برگزاری مسابقه، در ورزشگاه هم اکنون باز شد.

16:05 – کری خوانی بین هواداران دو تیم در نزدیکی ورزشگاه به شدت دیده می‌شود اما خوشبختانه فعلا درگیری خاصی گزارش نشده است.

15:59 – هواداران دو تیم باوجود اتمام بلیت فروشی همچنان به دنبال این هستند تا به شکلی بلیت را خریداری کنند. بازار سیاه بلیت جایگاه پرسپولیس و حتی سپاهان با قیمت های نجومی به فروش می‌رسد.

بازار سیاه بلیت فروشی پرسپولیس و سپاهان

15:55 – مهرداد میناوند پیشکسوت تیم پرسپولیس که سابقه بازی در سپاهان را دارد در خصوص این بازی به وررش سه گفت: به نظرم بازی خیلی نزدیکی خواهد بود، امیدوارم هیچ اتفاقی برای کسی نیفتد. فکر میکنم پرسپولیس ۲-۱ برنده بازی شود.

15:45 – یکی از خاطره انگیزترین بازی های پرسپولیس و سپاهان به 11 سال قبل بازمی‌گردد. نکته جالب این که از آن تیم، حالا محسن خلیلی و کریم باقری روی نیمکت تیم پرسپولیس حضور دارد.

بازی پرسپولیس و سپاهان 11 سال قبل

15:35 – پرسپولیس و سپاهان تاکنون 70 بار باهم بازی کرده اند. نکته جالب این که دو تقابل اخیر آن ها با تساوی به پایان رسید.

15:30 – هم اکنون هواداران زیادی در اطراف ورزشگاه نقش جهان حضور دارند و هر لحظه بر تعداد آن ها اضافه می‌شود.

تجمع هواداران در ورزشگاه نقش جهان

15:20 – محسن خلیلی با حضور در مقابل گیشه های بلیت فروشی بر روند این کار دیدن کرد.

15:10 – کروات های پرسپولیس هنوز یک فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارند اما مشکلات مالی شاید باعث شود امروز یا بازی با داماش آخرین بازی شان باشد. بوژیدار که محبوبیت قابل توجهی نزد هواداران دارد، در مقابل سپاهان نیمکت نشین خواهد بود اما بودیمیر به احتمال زیاد فیکس بازی می‌کند.

بوژیدار و بودیمیر در ترکیب پرسپولیس برابر سپاهان در جام حذفی

15:00- پرسپولیس یک بار در سال 79 موفق به گرفتن جام حذفی و لیگ همزمان شد و حالا باید دید آیا بازهم می‌تواند به این افتخار برسد یا نه.

ترکیب تیم پرسپولیس در جام حذفی

14:45 – بلیت در اصفهان به پایان رسیده است. فقط حالا بلیت در بازار سیاه وجود دارد که قیمت آن هم بیش از ۴۰ هزار تومان است.

14:30 – برانکو در گفتگو با ایسنا مذاکره اش با تراکتور را تکذیب کرده و آن را شایعه دانسته؛ شاید یک نشست ساده و بدون مذاکره!

14:20 – روابط عمومی باشگاه سپاهان اعلام کرد که تمامی بلیت های جایگاه تیم سپاهان به فروش رسیده است.

14:16 – هواداران سپاهان در مقابل هتل محل اقامت این تیم حضور دارند و تیم محبوبشان را تشویق می‌کنند.

14:11 – بازیکنان تیم سپاهان تمرین سبکی را در محوطه هتل کوثر انجام دادند.

14:00 – با پیگیری ایرج عرب مشکل علیرضا بیرانوند برای حضور در مقابل سپاهان حل شد.

13:53- امروز دوئل جذابی بین هافبک دفاعی های دو تیم شکل خواهد گرفت؛ در دو بازی قبلی کامیابی نیا نمایش مطمئن تر و کیانی عملکرد جنگنده تر بود.

دوئل دو هافبک پرسپولیس و استقلال در جام حذفی

13:38 – فتاحی سرپرست تیم سپاهان به مصاحبه محسن خلیلی واکنش نشان داد و گفت: اگر قرار باشد بخشی از ورزشگاه خالی بماند از سکوهای هر دو تیم کم می‌شود. اگر مسئولان پرسپولیس یک بار دیگر مصاحبه تنش زا کنند، همان ده درصد را به آن ها میدهیم.

13:30 – مهدی شریفی یکی از با انگیزه ترین بازیکنان پرسپولیس است. او سابقه بازی در سپاهان و گلزنی به پرسپولیس را دارد و امروز می‌خواهد توانایی هایش را مقابل تیم سابقش نشان دهد‌.

مهدی شریفی

13:20 – برخلاف ادعای سعید فتاحی، هواداران پرسپولیس در اصفهان اعلام کردند که قیمت بلیت کاهش نیافته است.

13:15- ترکیب احتمالی پرسپولیس:. بیرانوند ، سیدجلال، شجاع، نادری، شیری، کامیابی نیا، نوراللهی، سروش، ترابی، علیپور و بودیمیر.

13:00 – ترکیب احتمالی سپاهان مقابل پرسپولیس:
پیام نیازمند- سعید آقایی، عزت پورقاز، سیاوش یزدانی، محمد ایران پوریان، مهدی کیانی، محمد کریمی، ولادیمیر کومان، مهرداد محمدی، سجادشهباززاده و استنلی کی روش.

12:40 – محسن خلیلی در گفتگویی اعلام کرد که شورای تامین اعلام کرد: سهمیه بندی سکوها 30_50 خواهد بود و بیست درصد از جایگاه استادیوم خالی خواهد ماند.

12:38 – فتاحی اعلام کرد که قیمت بلیت های هواداران پرسپولیس به پنج هزار تومان کاهش یافته است‌

12:30 – محمد انصاری، حسین ماهینی، آدام همتی و شایان مصلح غایبان قطعی پرسپولیس در دیدار امشب مقابل سپاهان هستند.

12:22 – سپهر حیدری به فرهیختگان گفت: در اصفهان پرسپولیسی ها بیشتر هستند! تقسیم سکو مهم نیست و باید در زمین بهتر بود!

گفته سپهر حیدری به فرهیختگان

12:10 – در سال 86 تیم سپاهان موفق شد با نتیجه 4-1 پرسپولیس را شکست دهد. نکته جالب این که آن مسابقه هم در نیمه نهایی جام حذفی بود.

12:00 – در حالی که در اصفهان همه آماده بازی پرسپولیس و سپاهان می‌شوند اما در تهران نشست خبری ویلموتس در جریان است. وحید هاشمیان مهاجم سابق سرخ ها نیز به عنوان دستیار او انتخاب شد.

11:55 – در نیم فصل دوم مدافعان کناری پرسپولیس و سپاهان عملکرد خوبی داشته اند. در دقت پاس ایرانپوریان، در سانتر آقایی و در کنش های دفاعی مهدی شیری صدرنشین است‌‌.

بررسی مدافعان پرسپولیس و سپاهان

11:53 – برخی هواداران سپاهان قصد داشتند با کارت هواداری وارد ورزشگاه شوند اما با ممانعت نیروهای انتظامی مواجه شدند. امروز فقط بلیت های عادی و هولوگرام دار خورد تایید خواهد بود.

11:45 – بی تردید این یکی از تلخ ترین قاب ها برای هواداران پرسپولیس است. روزی که آن ها به سپاهان باختند تا شب خداحافظی مهدوی کیا به کابوسی عجیب تبدیل شود.

11:37 – در گیشه های بلیت فروشی درگیری هایی گزارش شده است‌. ویدیویی در شبکه های اجتماعی دست به دست می‌شود از حمله هواداران منتسب به تیم سپاهان به پرسپولیسی ها.

11:30- برانکو ایوانکوویچ در لیگ شانزدهم موفق شد با پیروزی ۳-۱ مقابل سپاهان طلسم ناکامی پرسپولیس در اصفهان را از بین ببرد. او حالا چالش بزرگی برای طلسم شکنی در نقش جهان دارد.

11:20 – هم اکنون هواداران نسبتا زیادی در اطراف هتل پرسپولیس هستند و البته تدابیر امنیتی ویژه ای نیز برای آن ها در نظر گرفته شده است.

11:15 – ایرج عرب در واکنش به شایعات اخیر: برانکو با پرسپولیس قرارداد دارد و هیچ بحثی برای حضور او در باشگاه دیگر مطرح نیست. ما چند روز گذشته نامه‌ای برای برانکو و وکیل او ارسال کردیم و در این نامه خواهان قرارداد طولانی مدت با برانکو بودیم و الان هم منتظر پاسخ او هستیم.

11:10 – باشگاه سپاهان تصمیم گرفته بلیت جایگاه هواداران پرسپولیس را با قیمت دو برابری به فروش برساند.

11:05 – بلیت‌های پرسپولیس از ساعت 8 امروز در ورزشگاه انقلاب و بلیت‌های سپاهان در ورزشگاه‌های تختی و پیروزی و خیابان سیمین به فروش خواهد رسید

11:00 – روزنامه خبر ورزشی دیدار پرسپولیس و سپاهان را رقابت در اتوبان تهران – اصفهان قلمداد کرده است. همچنین به نقل از سازمان لیگ آمده که تقسیم بندی 70-30 «امنیتی» بود.

منبع : ورزش3