عملکرد حریف پرسپولیس در فصل 98-97

تیم داماش گیلان حریف پرسپولیس در بازی پایانی جام حذفی این فصل با وجود عملکرد خوب در بازی های لیگ 2 از صعود به لیگ یک باز ماند.

به گزارش “ورزش سه”، این تیم در بازی های گروهی در گروه الف قرار داشت که با 7 امتیاز اختلاف نسبت به تیم خوشه طلایی در رده دوم جدول قرار گرفت. بازی های این فصل لیگ 2 در دو گروه 13 تیمی برگزار شد که در پایان تیم های اول به طور مستقیم به لیگ یک صعود کردند و چهره سومین تیم صعود کننده هم با برگزاری بازی پلی آف بین تیم های دوم مشخص شد که در این بازی تیم داماش گیلان نتوانست از سد نیروی زمینی عبور کند و از صعود باز ماند. در بازی رفت دو تیم در تهران توپی از خط دروازه ها عبور نکرد اما در بازی برگشت نیروی زمینی دو بر یک برنده شد و صعود کرد. البته در لحظاتی که تیم داماش گیلان یک بر صفر از حریف پیش بود داور گل صحیح داماش را قبول نکرد.

تیم داماش گیلان در 24 بازی انجام داده در مرحله گروهی در 14 مسابقه پیروز شد که این تعداد پیروزی بعد از خوشه طلایی و به همراه فولاد نوین بیشترین پیروزی ثبت شده بود. تیم داماش گیلان با مربیگری سیامک فراهانی هم چنین در این تعداد بازی 34 گل زد که از این حیث بعد از مقاومت تهران که 42 گل زده بود، بهترین عملکرد را داشت و در فاز دفاعی هم یک تیم خوب بود. دروازه تیم داماش گیلان در 24 بازی 14 بار باز شد. بهترین تیم در فاز دفاعی خوشه طلایی بود که 12 گل خورد. داماش گیلان هم چنان که در فاز حمله دومین تیم برتر بود در فاز دفاعی هم بعد از خوشه طلایی و به همراه فولاد نوین بهترین عملکرد را داشت.

باید به این نکته اشاره کرد تیم پرسپولیس در بازی پایانی جام حذفی با یکی از تیم های خوب لیگ 2 مسابقه خواهد داد. تیمی که البته استحقاق صعود به لیگ یک را داشت و شاید اگر اشتباهات داوری در بازی پایانی پلی آف نبود این تیم به جای نیروی زمینی به رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور صعود می کرد. آنچه کار تیم پرسپولیس را برای پیروزی در بازی پایانی سخت می کند این است که بازیکنان تیم داماش گیلان باتجربه هستند و خیلی از آنها تجربه بازی در لیگ برتر را هم دارند. بازی دو تیم 12 خرداد در استادیوم اختصاصی فولاد برگزار می شود.

منبع : ورزش3