روز دوم جام جهانی زنان؛ پیروزی ژرمن ها، کامبک لاروخا و خط و نشان دختران نروژ

روز دوم جام جهانی زنان؛ پیروزی ژرمن ها، کامبک لاروخا و خط و نشان دختران نروژ

در دومین روز از رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۹ زنان در فرانسه، عصر شنبه و در اولین دیدار، دو تیم آلمان و چین به مصاف هم رفتند تا در نهایت ژرمن‌ها با تک گل بازیکن جوان خود ژولیا گوئین در دقیقه ۶۶، چین را از پیش رو بردارند.
در این بازی پر هیجان تیم ملی فوتبال چین که در نیمه‌ی نخست با حملات گسترده عرصه را بر بازیکنان آلمانی تنگ کرده بود با از دست دادن دو موقعیت طلایی گلزنی نیمه‌ی نخست را با تساوی به پایان رساند تا در نیمه‌ی مربیان، مارتینا واس تکلنبرگ سرمربی آلمان با به کارگیری بازیکنان جوان خود و در نهایت با ضربه ی ژولیا گوئین کار را برای دختران چین در این بازی تمام کند. در خط دفاع آلمانها، بازی خوب جوان‌ترین بازیکن آلمانی ادوار جام جهانی لینا آبردورف ، اجازه‌ی نفود را به تیم حریف نداد تا حملات پی در پی چینی‌ها بی نتیجه بماند.

از نکات جالب آماری این بازی می‌توان به برد ژرمن‌ها در هفت بازی از هشت بازی افتتاحیه‌ی خود در دوره های مختلف جام جهانی اشاره کرد. ضمن اینکه شش بازی از هفت بازی چینی‌ها در ادوار جام جهانی با ننیجه‌ی یک بر صفر تمام شده که دو بازی با برد چین و چهاربازی به باخت این تیم منجر شده است. در پایان این دیدار ژولیا گوئین به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد تا امیدوار به هت‌تریک عنوان بهترین بازیکن جام بعد از دریافت این جایزه در جام جهانی زیر ۱۷ سال و زیر ۲۰ سال باشد

اسپانیا ۳ آفریقای جنوبی یک

اولین حضور دختران آفریقایی در جام ۲۰۱۹ همراه با شکست بود. بانیانا بانیانا (لقب دختران آفریقای جنوبی) که با تک گل تمبی کاتلانا در دقیقه ی ۲۵ از حریف پیش بود، در نیمه ی دوم با تغییر تاکتیک از سمت لاروخا مواجهه شد … تا بالاخره در ثانیه ی ۶۸ و با برخورد توپ به دستان کاپیتان با تجربه‌ی آفریقا جانی فن ویک و اعلام پنالتی، جنیفر هرموسو با به گل نشاندن توپ به دیواره‌ی دروازه ، اسپانیا را به بازی برگرداند … سیزده دقیقه بعد علاوه بر رقم خوردن اولین اخراجی جام نوتاندو ویلاکازی، دومین پنالتی توسط هرموسو به گل تبدیل شد تا او به اولین بازیکن تاریخ جام جهانی زنان تبدیل شود که دو پنالتی در یک بازی را به گل تبدیل می کند. در نهایت اسپانیا با گل لوئیزا گارسیا نتیجه‌ی باخت یک بر صفر را به سه بر یک تغییر و هر سه امتیاز این بازی را از آن خود کرد. در این بازی هرموسو زننده‌ی دو گل لاروخا به عنوان بهترین بازیکن مسابقه معرفی شد.

در آخرین بازی دیشب، دو تیم با سابقه‌ی نروژ و نیجریه به مصاف هم رفتند. تیم ملی نروژ که تجربه‌ی حضور در همه ی ادوار جام را دارد و یک بار جام جهانی را با خود به خانه برده در بازی‌ای نزدیک به کمک خط حمله‌ی خوب خود در کنار دفاع منسجم با سه گل از سد نیجریه گذشت تا آمار قبلی خود را بهبود ببخشد. این تیم در ادوار مختلف جام‌های جهانی در بیشتر از یک سوم از مسابقات خود سه گل یا بیشتر وارد دروازه‌ی حریفان کرده است؛ یعنی ۱۴ مسابقه از ۳۶ مسابقه. در پایان این بازی گرو ریتن زننده‌ی اولین گل نروژ به عنوان بهترین بازیکن این دیدار انتخاب شد.

در روز سوم و در ادامه‌ی دور اول مرحله ی گروهی و از گروه C این مسابقات، از ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه امروز یکشنبه استرالیا به مصاف ایتالیا خواهد رفت. از همین گروه و راس ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه برزیل رودر روی جامائیکا قرار می گیرد و در تنها بازی گروه D و از ساعت ۲۰:۳۰، انگلستان و اسکاتلند به مصاف هم می‌روند.

منبع : سایت نود