به بهانه قرعه کشی لیگ برتر انگلیس؛ هفته اول فصل 20-2019 از نگاه آمار

به بهانه قرعه کشی لیگ برتر انگلیس؛ هفته اول فصل 20-2019 از نگاه آمار

فصل 20-2019 لیگ برتر به شکل کامل قرعه کشی شد.
به گزارش وبسایت نود، فصل 20-2019 لیگ برتر انگلیس قرعه کشی شد و تیم های حاضر در این رقابت ها، رقبای خود را تا پایان فصل شناختند.

منچسترسیتی، مدافع عنوان قهرمانی که برای کسب سومین قهرمانی متوالی خود پای به این فصل می‌گذارد، ماموریت خود را در ورزشگاه المپیک لندن و در برابر وستهم یونایتد آغاز خواهد کرد. سرخیو آگوئرو مهاجم آرژانتینی سیتیزن ها با یک هت‌تریک می‌تواند به بهترین گلزن هفته های اول تاریخ لیگ برتر تبدیل شود.

لیورپول، بهترین نایب قهرمان تاریخ رقابت های باشگاهی و فاتح لیگ قهرمانان اروپا نیز کار خود را برای شکستن طلسم 30 ساله فتح لیگ برتر با بازی خانگی در مقابل نوریچ آغاز خواهد کرد. دیداری که مسابقه افتتاحیه فصل 20-2019 نیز خواهد بود.

در ادامه با استفاده از آمار و ارقام اوپتا به برخی از موارد جالب بازی های هفته اول خواهیم پرداخت:

لیورپول-نوریچ سیتی

بعد از تریلر هیجان انگیز ژانویه 2016 که با برتری 5-4 لیورپول بر نوریچ در ورزشگاه کارو رود همراه بود، دو تیم برای نخستین بار در مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت.

-نوریچ سیتی در مقابل هیچ تیم لیگ برتری به اندازه لیورپول گل نخورده (45 گل) و تنها در مقابل منچستریونایتد (12) شکست های بیشتری را نسبت به لیورپول متحمل شده است.

بورنموث-شفیلد یونایتد

شفیلد یونایتد در هر 8 مسابقه رسمی آخر خود در برابر بورنموث به پیروزی رسیده است.

-این دو تیم تنها یک بار دیگر در هفته نخست یک فصل مقابل هم قرار گرفته اند. جالب آن که در پایان همان فصل (88-1987) شفیلد یونایتد به دسته پایین تر سقوط کرد.

برنلی-ساوتهمپتون

-این برای دومین فصل متوالی است که این دو تیم در هفته نخست برابر هم قرار می‌گیرند. در بازی هفته اول فصل 19-2018 که به میزبانی ساوتهمپتون برگزار شده بود، دو تیم به تساوی 0-0 رضایت دادند.

-در 5 مسابقه اخیر دو تیم در لیگ برتر، تنها 6 گل رد و بدل شده است. (4 گل برای برنلی و 2 گل برای ساوتهمپتون)

کریستال پالاس-اورتون

-اورتون در 9 تقابل آخر لیگ برتری خود برابر کریستال پالاس شکست ناپذیر بوده و 4 برد و 5 تساوی به دست آورده است.

-این دو تیم یک بار دیگر و در فصل 98-1997 هم در هفته اول برابر هم قرار گرفتند. پالاس دیدار را در گودیسون پارک، زمین خانگی اورتون با برتری 2-1 به پایان رساند اما در پایان همان فصل به عنوان قعرنشین به دسته پایین تر سقوط کرد.

لسترسیتی-وولورهمپتون

-این دو تیم فصل گذشته و در هفته دوم برابر هم قرار گرفتند. (اولین بازی خانگی لستر و اولین بازی دور از خانه وولورهمپتون در فصل 19-2018) لستر در کینگ پاور 2-0 برنده شد.

-در جریان برتری 4-3 وولوز مقابل لستر در ژانویه 2019، دیوگو ژوتا هت‌تریک کرد و به نخستین بازیکن گرگ ها بعد از جان ریچاردز (اکتبر 1977 مقابل همین لستر) تبدیل شد که در یک بازی سطح اول فوتبال انگلیس هت‌تریک می‌کند. او همچنین بعد از کریس رونالدو، به دومین بازیکن پرتغالی تبدیل شد که در لیگ برتر انگلیس هت‌تریک می‌کند.

تاتنهام-آستون ویلا

-تاتنهام برای اولین بار از سال 2010، لیگ برتر را در خانه آغاز می‌کند. اسپرز در تمامی 8 فصل گذشته فصل را در خانه رقبای خود آغاز کرده بود.

-هری کین در 5 تقابل خود برابر آستون ویلا 4 بار موفق به گلزنی شده است؛ از جمله هر دو گل تاتنهام در جریان برتری 2-0 اسپرز در آخرین بازی دو تیم در مارچ 2016

واتفورد-برایتون

-برای دومین فصل متوالی، برایتون و واتفورد در هفته اول در برابر هم می‌ایستند. بازی هفته اول فصل گذشته به لطف دبل روبرتو پریرا با برتری 2-0 واتفورد در ویکرج رود به پایان رسید.

-برایتون در تاریخ حضور خود در سطح اول فوتبال انگلیس، تنها یک بار در هفته نخست به پیروزی رسیده است. این برد در فصل 81-1980 و در مقابل وولوز رقم خورده است.

وستهم یونایتد-منچسترسیتی

منچسترسیتی هر 7 تقابل آخر خود مقابل وستهم را برده (در همه رقابت ها) و در مجموع این بازی ها 23-3 از چکش ها پیش است.

-سرخیو آگوئرو در دوران حضور خود در لیگ برتر 6 گل را در هفته های نخست به ثمر رسانده است. (بیشتر از هر بازیکن دیگری که اکنون در لیگ برتر بازی می‌کند.) در تاریخ لیگ برتر تنها آلن شیرر، وین رونی، فرانک لمپارد (همگی 8 گل) و تدی شرینگهام (7 گل) توانسته اند بیش از آگوئرو در هفته نخست گلزنی کنند.

نیوکاسل یونایتد-آرسنال

-از زمان پیروزی 2-1 بر تاتنهام در هفته اول فصل 13-2012، نیوکاسل دیگر نتوانسته در هفته اول هیچ فصلی به پیروزی دست یابد.

-از مجموع 13 بازی اخیر دو تیم در تمامی رقابت ها، آرسنال در 12 مسابقه به پیروزی رسیده و تنها در بازی آپریل 2018 دو تیم در سنت جیمز پارک شکست خورده است. (2-1)

منچستریونایتد-چلسی

این برای نخستین بار از فصل 05-2004 است که دو تیم منچستریونایتد و چلسی در هفته اول یک فصل مقابل هم قرار می‌گیرند. در آن مسابقه که ژوزه مورینیو برای نخستین بار در لیگ برتر سرمربیگری می‌کرد، چلسی به لطف گل ایدور گودیانسن به پیروزی 1-0 رسید و در پایان با 95 امتیاز، قهرمان لیگ برتر شد.

-در تاریخ لیگ برتر، هیچ تیمی به اندازه چلسی نتوانسته منچستریونایتد را شکست دهد (18) و هیچ تیمی هم نتوانسته به اندازه چلسی دروازه یونایتد را باز کند. (71)

منبع : سایت نود