گل محمدی: کجای تصمیم ویلموتس عجیب بود؟

 

 

سرمربی پدیده مشهد می‌گوید که به آن‌ها اعلام شده لیگ برتر با 10 روز تاخیر آغاز می‌شود.

به گزارش “ورزش‌سه”، یحیی گل‌محمدی در حاشیه تمرین پدیده شهر خودرو، گفت: ما در این مدت چهار بازی تدارکاتی برگزار کردیم. طبق برنامه به فاصله هر سه روز، یک دیدار تدارکاتی در نظر گرفته بودیم و از این بابت خیلی خوب شد، چون نسبت به بازیکنان جدید شناخت پیدا کردیم. تغییرات‌مان کم بوده و تنها در سه چهار پست بازیکن به ما اضافه شده است. سال سختی در پیش داریم و امیدوارم با برنامه‌ریزی خوب بتوانیم از لحاظ کیفی بازی‌های خوبی انجام دهیم.


به ما گفتند لیگ 10 روز دیر آغاز می‌شود
ما 25 تیر ماه با ذوب‌آهن در اصفهان و سپس با مس کرمان نیز بازی خواهیم کرد. نمی‌دانم برنامه بازی‌های لیگ تغییر خواهد کرد یا نه، اما امیدوارم زودتر به ما اعلام کنند. خیلی زشت است که این مسئله را ندانیم که چه زمانی لیگ آغاز می‌شود. برخی از دوستان در سازمان لیگ به ما گفته‌اند که لیگ 10 روز دیرتر آغاز می‌شود. ما باید برنامه‌ریزی و فشار تمرینات را بیشتر کنیم. روی این مسئله کمی گیج هستیم. چیزی اعلام نشده است که لیگ به تعویق می‌افتد یا نه، اما دوست داریم طبق برنامه لیگ آغاز شود. از گوشه و کنار به ما گفتند که لیگ با 10 روز تأخیر آغاز می‌شود. حتی با مدیرعامل باشگاه تماس گرفتم تا استعلام بگیرند.

باقری به ما جواب درست و حسابی نداد
ما روی پست‌هایی که بازیکن نداشتیم، تمرکز کردیم و بازیکن گرفتیم، اما مثل پارسال روی دو پست مشکل داریم و امیدوارم در این هفته اتفاقات خوبی بیفتد. روح‌الله باقری یکی از گزینه‌های ما بوده است، اما جواب درست و حسابی از این بازیکن نشنیده‌ایم. در رابطه با امید نورافکن نیز صحبت‌هایی شد، اما جدی نبود. این بازیکن در لیست ما نبود.

به بازیکن ما پیشنهاد بهتر دادند و آن‌ها رفتند
سیاستی که با باشگاه داشتیم این بود که تمام بازیکنان فصل گذشته را حفظ کرده و روی دو پست که نیاز بود، برنامه‌ریزی کنیم، اما نتوانستیم همه‌ی بازیکنان را حفظ کنیم. تیم‌های دیگر پیشنهادات بهتری دادند و برخی بازیکنان جدا شدند. مشکلی با این قضیه نداریم و بازیکن حق انتخاب دارد. ما هم روی این پست‌ها بازیکن گرفته‌ایم و تنها در دو پست نیاز به بازیکن داریم.

برای اینکه حاشیه درست نشود صحبت نمی‌کنم
در برنامه‌ای که داده بودیم، اردوی خارج از کشور تدارک دیده شده بود، اما اینکه چرا این اتفاق نیفتاد، خیلی مایل نیستم صحبت کنم، چون ممکن است حاشیه ایجاد شود. ترجیح می‌دهم صحبت نکنم.

داوران خوب باشند احتیاجی به var نداریم
برای اینکه کیفیت داوری بهتر شود، داوران نیز باید به امکانات داوری مجهز شوند. بحث من فقط VAR نیست، چون باید شرایط استفاده از این سیستم باشد. باید طبق امکاناتی که به داوران می‌دهیم، از آنها انتظار داشته باشیم. اگر امکانات داوران بهتر باشد، شاید نیازی به استفاده از این سیستم هم نباشد. برگزاری کلاس‌های آمادگی جسمانی خوب نیاز داوران است، چون یک داور احتیاج به وضعیت بدنی مطلوب دارد. اگر شرایط داوران بهتر شود، آنها نیاز به استفاده از این سیستم هم ندارند.

کجای تصمیم ویلموتس عجیب و غریب بود؟
وی در واکنش به دعوت عجیب برخی از بازیکنان توسط ویلموتس، سرمربی تیم ملی فوتبال عنوان کرد: عجیب و غریب یعنی چه؟ به نظرم تصمیمات خوبی گرفته شده است. با وحید هاشمیان صحبت کردم. او اشاره کرد که ویلموتس علاقه دارد با باشگاه‌ها تعامل داشته باشد. این خبر خوبی است و به من گفتند دیگر از اردوهای بلندمدت خبری نیست و بازیکنان در باشگاه‌های خود بهتر آماده می‌شوند. امسال بازی‌های تیم امید را نیز در پیش داریم و اگر تعامل وجود داشته باشد، به نفع باشگاه‌ها و تیم‌های امید و بزرگسالان خواهد بود. در بازی تدارکاتی با سایپا، تعامل خوبی با تیم امید صورت گرفت و فرهاد مجیدی اجازه داد بازیکنان‌مان را در این دیدار تدارکاتی در اختیار داشته باشیم. ما بیشترین تعامل را با تیم امید داشته‌ایم و اگر منافع دو طرف حفظ شود، می‌تواند بهترین تصمیم برای فوتبال ما باشد.

منبع : ورزش3