بازی کردن در لیگ چین برای گرت بیل سخت نیست

موسی دمبله، همبازی سابق گرت بیل در تاتنهام که هم اکنون عضو تیم گوانگژوی چین است، امیدوار است که این ستاره ولزی در این تابستان راهی سوپرلیگ چین بود.

به گزارش “ورزش سه” موسی دمبله به تازگی در مصاحبه ای اعلام کرده است در صورت انتقال گرت بیل از رئال مادرید به چین، مهاجم ولزی احساس خوبی خواهد داشت. او امیدوار است انتقال همبازی سابقش در تیم تاتنهام از رئال مادرید به چین صورت پذیرد. این صحبت ها در حالی انجام شده است که انتقال بیل به آسیا می تواند او را از بازی نکردن و نیمکت نشینی در سانتیاگو برنابئو نجات دهد.


زین الدین زیدان، در بازی های پیش فصل بار دیگر گرت بیل را در برنامه های تاکتیکی خود قرار داده با اینحال چنانچه پیشنهاد خوبی برای مهاجم 30 ساله به دست باشگاه رئال برسد، او را واگذار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری ها، پیشنهاد وسوسه انگیز 1 میلیون پوندی در هفته از باشگاه جیانگ سو سانینگ چین در حال حاضر جدی ترین و سودآورترین پیشنهادی است که به دست باشگاه رئال رسیده است.

دمبله که یک سال در تاتنهام همبازی گرت بیل بوده است تمایل خود را برای انتقال بیل و ثبت این قرارداد نشان داده است. وی معتقد است بیل که در ماه های اخیر در اسپانیا همواره مورد اعتراض و انتقاد بوده است، می تواند در سوپرلیگ چین به روزهای اوج برگردد و در عین حال توانایی های خودش را خیلی بیشتر از لالیگا به نمایش بگذارد.

او به بی بی سی گفت:”من او را می شناسم. او انسان بسیار خوبی است. مطمئنم که بهترین عملکردش را اینجا خواهد داشت. اینجا لیگی است که او به خوبی می تواند در آن جا بیفتد. در چین بازیکنانی را می خواهند که از هیچ چیز همه چیز بسازند. آنها به دنبال بازیکنانی هستند که بتوانند در همه جای زمین از حضور او بهره ببرند و به دلیل اینکه تنها می توانند سه بازیکن خارجی برای تیم جذب کنند در انتخاب خود بسیار دقیق و حساس هستند. گرت فوتبالیستی است که می تواند سه بازیکن را از پیش رو بردارد و اقدام به شوت زنی کنید. برای او بازی در این لیگ چالش پیچیده ای نخواهد بود.”

گرت بیل با درخشش در لیگ جزیره در تابستان 2013 به رئال مادرید پیوست. او در رئال مادرید با بیش از به ثمر رساندن 100 گل نقش مهمی در راه دستیابی به لیگ قهرمانان، لالیگا و کوپا دل ری و جام باشگاه های جهان در سالهای اخیر بوده است.

منبع : ورزش3