رندرهای جدیدی از آیفون XI و آیفون XI MAX فاش شد

رندرهای جدیدی منتسب به آیفون XI و آیفون XI MAX به‌اشتراک گذاشته شده که طراحی ظاهری قسمت دوربین را به‌خوبی نشان می‌دهد.

رندرهای جدیدی از آیفون XI و آیفون XI MAX فاش شد

پیش‌تر تصاویری منتسب به آیفون XI، جانشین آیفون XS منتشر شد که اطلاعاتی درباره‌ی دوربین آیفون بعدی اپل دراختیار کاربران قرار داد. Mac Otakara رندرهای نهایی CAD منتسب به آیفون XI و آیفون XI MAX را به‌تازگی به‌اشتراک گذاشته که مشاهده‌ی ویدئو و تصاویر مربوط‌به آن، اطلاعات جالبی درباره‌ی طراحی دوربین این گوشی هوشمند دراختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

باتوجه‌به تصاویر، به‌نظر می‌رسد طراحی آیفون XI و آیفون XI MAX تفاوت چندانی با آیفون XS و آیفون XS MAX ندارند. البته، ابعاد قسمت درنظر گرفته‌شده برای دوربین درمقایسه‌با قسمت دوربین سایر گوشی‌های هوشمند بازار، بزرگ‌تر طراحی شده است. باید منتظر باشیم تا ببینیم آیفون XI با چنین طراحی و ابعادی به بازار عرضه خواهد شد یا کوپرتینویی‌ها محصول نهایی را با ابعاد ماژول دوربین کوچک‌تری به بازار عرضه خواهند کرد.

درهرصورت، آیفون XI از سه حسگر دوربین و یک فلش LED بزرگ درکنار میکروفون بهره می‌برد. بدنه‌ی پشت دستگاه با ورقی از شیشه پوشش داده شده و همچنین پوشش ضدضربه‌ی دوربین نیز از جنس گلس است.

آیفون XI با نمایشگر ۵.۸ اینچی AMOLED معرفی خواهد شد و از‌این‌حیث، ابعاد آن درمقایسه‌با آیفون ۱۰ و آیفون XS تفاوتی نداشته است. براساس اطلاعات منتشر‌شده‌ی منبعی که تصاویر را به‌اشتراک گذاشته، آیفون XI از حاشیه‌های باریکی بهره خواهد برد؛ ولی خیلی درخورتوجه نیست. به‌علاوه، آیفون جدید درمقایسه‌با گوشی‌ اپل قبلی ابعاد بزرگ‌تری دارد.

به‌نظر می‌رسد باید منتظر گوشی آیفون XI با ابعادی برابر با ۱۴۳.۹ در ۷۱.۴ در ۷.۸ میلی‌متر باشیم. این درحالی است که آیفون XS از ابعادی برابر با ۱۴۳.۶ در ۷۰.۹ در ۷.۷ میلی‌متر بهره می‌برد. باتوجه‌به تصاویر، ظاهرا دکمه‌ی خاموش‌کردن دستگاه که در سمت راست قرار گرفته، طراحی متفاوت و مشابه آیپدهای قدیمی دارد. افزون‌براین، به‌نظر می‌رسد از اتصال USB-C در قسمت پایین دستگاه خبری نیست و ظاهرا کوپرتینویی‌ها هنوز از اتصال لایتنینگ برای گوشی‌های آیفون استفاده می‌کنند.

 

منبع : زومیت