رستوران‌ های بوداپست، مجارستان؛ از آلاباردوس تا منزا

بوداپست پایتخت مجارستان، دارای بیش از ۱۵۰۰ رستوران، کافه و انواع غذاخوری‌ها است.

رستوران‌ های بوداپست، مجارستان؛ از آلاباردوس تا منزا

رستوران‌های جدید با اینکه ویژگی‌ اصلی یک رستوران پاریسی را ندارند اما خود را بیسترو (Bistro) می‌نامند. در کنار رستوران‌هایی که در آن‌ها غذاهای محلی سرو می‌شود، گردشگران می‌توانند انواع غذاهای مدرن را نیز تجربه کنند. واحد پول بوداپست فورینت بوده و هر یک فورینت مجارستان معادل ۱۰۸/۲۶ ریال ایران است. قیمت غذای اصلی انواع رستوران‌ها در بوداپست به شرح زیر است:

بسیاری از رستوران‌های کوچک تنها پول نقد قبول می‌کنند. بسیاری از رستوران‌ها منو همراه با قیمت‌های خود را نزدیک در ورودی یا روی شیشه نصب می‌کنند، بنابراین پیش از ورود می‌توانید از غذاها و قیمت‌ها مطلع شوید.

آلاباردوس

ساختمان این رستوران یک بنای ۴۰۰ ساله به سبک گوتیک است. صرف غذاهای محلی در این رستوران که یک رستوران بسیار گران محسوب می‌شود بدون شک تجربه‌ای تاریخی و بسیار به‌یادماندنی است. هدف صاحب رستوران زنده کردن برخی غذاهای فراموش‌شده‌ی مجارستانی است. غذای عالی، موسیقی زنده، نور شمع، تزئینات خاص با سفال‌های زیبا آلاباردوس را به مکانی عالی برای یک شام رمامنتیک تبدیل کرده است.

منوی رستوران شامل دو کورس اصلی است که در هر کورس غذاهای مختلفی سرو می‌شود. این رستوران برای صرف غذاهای محلی، قرارهای عاشقانه، قرارهای کاری و گروه‌های پرجمعیت مناسب است.

آلاباردوس

امکانات: رزرو میز، صرف غذا در فضای باز، میز خصوصی، دسترسی به ویلچیر.

ساعت کار: هر روز بجز شنبه‌ها از ساعت ۷ عصر تا ۱۱ شب. شنبه‌ها از ساعت ۱۲ ظهر تا ۳ بعد از ظهر و از ۷ عصر تا ۱۱ شب.

رستوران ارانی

آرانی که از رستوران‌های خیلی گران و مجلل محسوب می‌شود غذاهای روسی سرو می‌کند. دکور زیبا، کارکنان مودب، غذا و نوشیدنی عالی چیزهایی هستند که در این رستوران تجربه می‌کنید. این رستوران برای قرارهای کاری و رمانتیک مناسب است.

ساعت کار: هر روز از ساعت ۱۲ ظهر تا ۲:۳۰ بعد از ظهر و از ساعت ۶ عصر تا ۱۱:۳۰ شب.

این رستوران جزو رستوران‌های نسبتا گران محسوب می شود. این رستوران کوچک آشپزی‌های خلاقانه همراه با غذاهای مجارستانی را به مشتریان عرضه می کند. منوی رستوران شامل منوی ۴ کورس با قیمت ۱۰۱ هزار تومان و منوی ۸ کورس با قیمت ۱۵۲ هزار تومان است. این رستوران برای صرف غذاهای محلی ، قرارهای کاری، قرارهای عاشقانه و موقعیت خاص مناسب است.

امکانات: رزرو میز، دسترسی به ویلچیر.

ساعت کار: هر روز بجز یکشنبه‌ها و دوشنبه‌ها از ساعت ۱۲ ظهر تا ۳ بعد از ظهر و از ساعت ۷ عصر تا ۱۰ شب.

 

منبع : کجارو