لامبورگینی اسپادا کلاسیک با شخصی‌سازی متفاوت و عجیب

شرکت دانتون به‌مناسبت پنجاهمین سالگرد تولید لامبورگینی اسپادا، نسخه‌ای سفارشی از این خودرو را با طراحی عجیب بازسازی کرده است که با قیمت پایه‌ی ۲۰۰ هزار دلار به مزایده گذاشته می‌شود.

لامبورگینی اسپادا کلاسیک با شخصی‌سازی متفاوت و عجیب

قبل از ورود کونتاش در دهه‌ی ۱۹۸۰ و ارائه‌ی سبک كلاسیكی كه تقریبا در تمام خودروهای لامبورگینی استفاده شد، پرفروش‌ترین محصول این خودروساز ایتالیایی اسپادا (Espada) بود كه بین سال‌های ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۸ ساخته شد. چنین ادعایی البته بدین‌معنا نیست که لامبورگینی اسپادا خودرویی تولیدانبوه به‌شمار می‌رفت؛ بلکه فقط ۱،۲۱۷ دستگاه از این گرندتورر چهارسرنشینه ساخته شده است.

اسپادا خودرویی عجیب‌و‌غریب از استودیو طراحی برتونه (Bertone) بود. اسپادا در زبان اسپانیایی به‌معنی «شمشیر» ترجمه می‌شود؛ نوعی شمشیر که ماتادورها هنگام گاوبازی برای کشتن گاو استفاده می‌کنند. چنین اسمی انتخاب جالبی برای شرکتی به‌نظر می‌رسد که از گاو به‌عنوان لوگو خود بهره می‌برد.

شرکت فرانسوی دانتون آرتس کاستومز (Danton Arts Customs) سال گذشته یکی از اسپاداهای مدل ۱۹۶۸ را خرید و تصمیم گرفت آن را به‌عنوان نسخه‌ای برای جشن ۵۰ سالگی اسپادا بازطراحی کند. پیشرانه‌ی V12 لامبورگینی در جلو خودرو نگه داشته شده و درمعرض دید قرار گرفته است و چرخ‌ها با لاستیک‌های پهن میشلن در خارج از بدنه‌ی خودرو گسترده شده‌اند.

بیشتر بخش‌های اصلی بدنه دست‌نخورده‌ باقی مانده‌ است و به رنگ خاکستری ​​هستند. بخش عقب که در مدل اصلی عجیب به‌نظر می‌رسد، با چرخ‌های بیرون‌زده و دریچه‌های هوای جانبی مشابه لامبورگینی رونتون تغییر کرده است.

فضای داخلی مثل نسخه‌ای لوکس از خودروهای فیلم Mad Max به‌نظر می‌رسد؛ چراکه صندلی‌های فلزی جوش داده‌شده و داشبورد بدون امکانات و فقط مجهز به یک سرعت‌سنج و شیشه جلو تقویت‌شده‌ی ضدباد بیشتر شبیه قایق‌های تفریحی است. دانتون این مدل خاص لامبورگینی اسپادا را به حراج خواهد گذاشت و قیمت این مدل سفارشی بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار دلار برآورد می‌شود.

 

منبع : زومیت